Skip to content

dotace Nová zelená úsporám

VYMĚŇTE STŘEŠNÍ OKNA A UŠETŘETE ZA ENERGIE

s dotací z programu Nová zelená úsporám

Investujte do lepšího a energeticky úspornějšího bydlení se státní podporou.

Rádi Vám poradíme, jak vybrat výrobky, které snižují náklady na vytápění a splňují podmínky pro získání dotace.

zelena-usporam-zakladni-varianta-lg

Dotační programy

  • Nová zelená úsporám

  • Nová zelená úsporám Light

Chcete ušetřit peníze za energie? Čím více tepla necháte utíkat z domu ven, tím více budete muset v zimě topit. Každé vylepšení tepelně-izolačních vlastností obálky domu proto pocítíte ve své peněžence. Na investice do kvalitnějších a úspornějších výrobků můžete čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám https://novazelenausporam.cz.

Dotace s programem Nová zelená úsporám

Kombinujte zateplení s výměnou střešních oken a získejte dotaci až 650.000,-Kč.

Na co můžete čerpat dotaci?

Na zateplení stávajících rodinných domů či rekreačních objektů včetně výměny oken a dveří. Mezi uznatelné náklady patří i stavební práce jako bourání nebo montáž oken.

Kolik peněz získáte?

Polovinu z oprávněných výdajů a nejvýše 650 000 Kč. Částka závisí na ploše zateplované konstrukce a dosažených energetických parametrech. Na výměnu oken lze získat dotaci až 3 800 Kč/m2.

Dotace i na stínění?

V kombinaci s dotací na zateplení lze žádat také o dotaci na venkovní stínící techniku, která v létě zabraňuje přehřívání interiéru a šetří náklady na klimatizaci. Na venkovní rolety či markýzy můžete získat dotaci 1 000,-Kč/m2 stíněného okna.

Jak postupovat?

Orientační výši dotace zjistěte pomocí kalkulačky na https://novazelenausporam.cz. Tam najdete i seznam energetických specialistů https://novazelenausporam.cz/specialiste/, kteří mohou provést definitivní výpočet potřebný pro posudek energetické bilance. Žádost o dotaci se podává elektronicky, k použitým střešním oknům FENESTRA stačí přiložit Prohlášení o vlastnostech výrobku, které Vám rádi zašleme (žádejte na fenestra@fenestra.cz). SVT kód bylo třeba dokládat pouze u žádosti o dotace podané do 12.10.2021. Pokud SVT kód potřebujete, rádi Vám ho zašleme (žádejte na fenestra@fenestra.cz).

Dotace s programem Nová zelená úsporám Light

Program Nová zelená úsporám Light nabídne okamžitou finanční podporu pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů. Peníze dostanou předem a k elektronické žádosti nebude potřeba žádné složité papírování.
Nová zelená úsporám Light nabídne finanční pomoc na snadno realizovatelné úpravy a částečné renovace rodinných domů až do výše 150 tisíc korun. Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění.


Podmínkou je, aby žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírali ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení, více na https://novazelenausporam.cz/nzu-light/.

Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email