Skip to content

Výběr střešního okna

Přivětrávání oken

Hlavní výběr

Volba a možnosti přivětrávání oken.

Při běžných činnostech v domácnosti vytvoří člověk přibližně 3l vody za den (vaření, koupání, žehlení, praní, vydechování, zalévání květin, apod.). Čtyřčlenná rodina tak vyprodukuje cca 12l vody denně. Vyprodukovanou vlhkost je potřeba odvést z interiéru ven pravidelnou výměnou vzduchu – větráním. Abyste zajistili účinné větrání, měli byste okna otevírat „dokořán“ 3-4krát denně po dobu 5 minut tak, abyste vytvořili průvan. Tímto krátkým větráním zajistíte, že se stěny v průběhu větrání neochladí a tím nebudete zvyšovat náklady na topení. Máte-li okno neustále pootevřené, způsobuje to zbytečnou ztrátu tepla z místnosti. Přiměřené větrání výrazně zamezuje vzniku kondenzace v budovách. Abyste zabránili kondenzaci, měli byste pokojovou teplotu udržovat co nejstálejší. Optimálním cílem, kterého byste měli dosáhnout, je pokojová teplota 21°C a relativní vlhkost 40-50%.

Výběr střešního okna | přivětrávání oken

VĚTRACÍ KLAPKA

Průběžnou výměnu vlhkého vzduchu v místnosti čerstvým vzduchem z venkovního prostředí při zcela zavřeném okně u oken řady EXCELLENT a THERMICAL umožňuje větrací klapka umístěná v horní části okenního křídla. Vestavěný filtr zbavuje vzduch prachu a jiných nečistot. Filtr můžete čistit, popř. vyměnit. Tento způsob přivětrávání je ideální v době dlouhodobé nepřítomnosti (čerstvý vzduch do místnosti proudí např. i v době dovolené) a v období, kdy denní teploty neklesají pod 0°C.

vo15

SPÁROVÉ VĚTRÁNÍ KLIKOU

Spodní klika oken řady BASIC, PLASTIC a WARM PLASTIC umožňuje nastavení 2 poloh pootevření křídla. Takto můžete místnost dlouhodobě provětrávat a to i za nepřítomnosti – okno je klikou uzavřené, nehrozí samovolné otevření způsobené třeba nenadálou změnou počasí (vichřice, bouřka, apod.).

přivětrávání střešních oken
přivětrávání oken

BEZ PŘIVĚTRÁVÁNÍ

Pro nízkoenergetické nebo pasivní domy, kde je požadavek na maximální neprůvzdušnost a kde je větrání zajištěno jiným způsobem (rekuperace apod.) lze dodat střešní okna řady THERMICAL s trojsklem bez větrací klapky. Požadavek na tuto úpravu nutno specifikovat při objednávce.

Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email