Skip to content

MULTIFILM

OCHRANA PROSKLENÝCH PLOCH PŘED PŘEHŘÍVÁNÍM

Hlavní výběr

INTERIÉROVÉ FÓLIOVÉ STÍNĚNÍ MULTIFILM

Interiérový multifunkční systém MULTIFILM zabezpečí příjemnou vnitřní teplotu, optimální pracovní prostředí, úsporu energií. Odcloní přímé sluneční paprsky, dovnitř vpustí rozptýlené denní světlo s malou energií. Umožňuje optimální práci na PC bez oslnění a zrcadlení displeje monitoru. Uvnitř zůstává světlo, přičemž vznik nežádoucího tepla je minimální. 

 
2
1

MULTIFILM vytváří optimální prostředí z pohledu světelných a tepelných podmínek a je významnou součástí budovy i z hlediska úspor energie.

K přehřívání prostoru pod prosklenou plochou nedojde pouhým průchodem slunečního paprsku přes sklo. Teplo v místnosti vzniká tím, že sluneční záření pronikne přes plochu skla a dopadne na plochy v interiéru. Tím záření změní vlnovou délku a dojde ke vzniku tepelné energie.

Fólie MULTIFILM jsou z vnější strany speciálně metalizované, což způsobuje vysoký odraz (reflexi) dopadajícího slunečního záření zpět do prostoru. Odražená energie se nemůže dostat do interiéru a tak se nezvyšuje teplota. Celková propustnost sluneční energie (g-hodnota) je 12%. Speciálně pokovená, ale současně transparentní (průhledná) fólie dokáže odrazit až 88% sluneční energie. Odražené záření nemůže být konvertováno na termické záření, které způsobuje zvyšování teploty v interiéru budovy. Samotná fólie se ohřívá velmi málo a nabyté teplo sálá (vyzařuje) jen slabě (má velmi nízkou emisivitu). Vyzařuje jen 17% tepla (běžná stříbrná Al-žaluzie vyzařuje 100% tepla, tzn. v létě topí…).


V zimě tyto roletky navíc přináší úsporu energie (zrcadlovým efektem úniku tepla z místnosti, zlepšují tepelně-izolační parametry okna až o 31%).


V létě je ideální mít rolety MULTIFILM stažené přes den (nepouštět teplo dovnitř), v zimě v noci (nepouštět teplo ven).

3

HLAVNÍ VÝHODY:

  • fólie změkčuje denní světlo podobně jako sluneční brýle
  • efektivní ochrana proti horku, příjemné klima v interiéru
  • spolehlivá ochrana proti oslnění a odleskům
  • úspora energie po celý rok, zlepšená izolace v zimě
  • výhled z okna i přes staženou roletu

V případě požadavku na neprůhlednost (především za tmy z venku dovnitř) je k dispozici stínění MULTITEX. Jedná se o neprůhledné až poloprůhledné technické textilie. Dodávají se v různých barvách a úrovních propustnosti světla. Textilie MULTITEX jsou z vnější strany speciálně metalizované, což způsobuje vysoký odraz (reflexi) dopadajícího slunečního záření zpět do prostoru. Navíc pomáhají tlumit hluk a působí antibakteriálně.

IMG_9752
rolety na střešní okna
rolety na střešní okna
7
8
9
10

Kompletní nabídku stínění, možnosti provedení a vlastnosti najdete na webu www.multifilm.cz.

Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email