Skip to content

Dřevěná střešní okna Fenestra

Řada THERMICAL

Hlavní výběr

Kalendář akcí

THERMICAL

PRÉMIOVÁ DŘEVĚNÁ OKNA S TEPLOU ÚPRAVOU OKENNÍHO KŘÍDLA

dřevěné střešní okno

Benefity:

✔ širší okenní profily
✔ hlubší zasklívací drážka
✔ zateplení okenní spáry
✔ zasklení s přesahem
✔ větrací klapka s prachovým filtrem 
termolišty pro více izolace
✔ vyšší odolnost před kondenzací 
oplechování bez vrutů
✔ horní díl z jednoho kusu
✔ volitelně zateplení nadstřešní části okna
volitelně zateplení okenního rámu
✖ volitelné rozměry

materiálové provedení:

  • dřevěné
  • dřevěné s polyuretanovým povrchem
drevo
drevo kopie

možnosti zasklení:

ter13

dvojsklo a trojsklo

konstrukční typy:

okna

PROVEDENÍ OKNA

Střešní okna řady THERMICAL odlišuje od standardních střešních oken teplá úprava okenního křídla, která zajišťuje výrazně vyšší odolnost před kondenzací vzdušné vlhkosti na okně. Spočívá v  širších dřevěných profilech, které zajistí nejenom vyšší povrchovou teplotu, ale současně umožňují vsadit okraj skla hlouběji do profilu křídla. Okraj skla je vždy nejchoulostivější. Aby se okno nerosilo po obvodu skla, musí být tento okraj více zasazen do dřeva, lépe zaizolován. 

Dřevěné části jsou vyrobeny z lamelovaného borovicového dřeva. Všestranná vrchní lazura vytváří konečnou ochranu proti působe-ní vody a UV záření. Především pro místnosti se zvýšenou vlhkostí jsou určena okna v provedení WHITE s vysoce odolnou povrchovou úpravou nebo v provedení WHITE PUR s dvousložkovou polyuretanovou lazurou.

Zasklení energeticko-úsporným izolačním dvojsklem nebo trojsklem s „teplým okrajem“ zajišťuje výbornou tepelnou izolaci. Omezuje tepelné ztráty v zimním období, v letním období přehřívání.

Horní dotlakové zavírání zaručuje pohodlné ovládání a  uzavření okna ve 2 bodech. Zavírání je integrováno v unikátní liště, která zajišťuje skryté umístění roletky. Krycí lišta je spojena s křídlem okna neviditelným spojem. Hliníkové ovládací madlo používáte pouze pro otevření okna, při zavírání jednoduše dotlačíte křídlo okna do rámu. Tento princip ovládání chrání Vaše ruce před možným poraněním (při použití klasických klik nebo jiných systémů zavírání často klouby ruky při manipulaci se zavíráním naráží na profily okna). 

Do místností, kde bude v dosahu pouze spodní část okna (např. při vyšší nadezdívce), je možné dodat střešní okna se spodní klikou (volitelně uzamykatelná). 

Bude-li okno osazeno mimo dosah, lze pro ovládání použít ovládací tyčku

Při objednání střešního okna s elektrickým pohonem je okno dodáno se zabudovaným pohonem již z výroby. Pohon je umístěn v horní části okna skrytě, tzn. při zavřeném okně není vidět.

V případě potřeby lze pootevřené dřevěné okno zafixovat fixační zástrčkou (slouží i jako dětská pojistka).

Průběžnou výměnu vzduchu v místnosti při zavřeném okně umožňuje větrací klapka s prachovým filtrem umístěná v horní části okenního křídla.

Zateplovací sada THERMOS zatepluje střešní okno v celé jeho výšce nad rovinou střechy.

Mimořádné tepelně-izolační vlastnosti okna (Uokno = 1,1 – 0,79 W.m-2.K-1) doplňuje mimořádně vysoká záruka 15 let (při instalaci s THERMOS).

K dispozici konstrukční typy:

  • kyvné
  • výklopně-kyvné
  • lomené
  • mansardové
Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email