Skip to content

Střešní okna Fenestra

Výrobní řady oken

JAKOU VÝROBNÍ ŘADU OKEN?

Snažíme se uspokojit téměř všechny požadavky našich zákazníků, proto v současné době nabízíme 3 výrobní řady oken DŘEVĚNÝCH a 1 výrobní řadu oken PLASTOVÝCH. Každý prostor je specifický, proto je velmi důležité vybrat vhodné řešení z nabízeného sortimentu.

Obecně platí, že dřevěná okna mají lepší tepelně-izolační vlastnosti, především vyšší povrchovou teplotu (vyšší povrchová teplota zajišťuje ochranu před nežádoucí kondenzací). Další výhodou dřevěných oken je velmi dobrá statika a tvarová stálost. Použitím kvalitní borovice s příjemnou kresbou navíc dřevěná okna působí velmi elegantním dojmem. Navozují příjemné pocity, na dotek jsou teplá, dýchají a přitom dobře izolují.

Plastová okna lépe odolávají vodě, jsou tedy ideální nad bazény, do koupelen apod. Nevýhodou plastových oken je nižší povrchová teplota (náchylnost ke kondenzaci vzdušné vlhkosti na okenních rámech a sklech) a velká roztažnost léto/zima.

Prémiová dřevěná okna s polyuretanovým povrchem kombinují vynikající vlastnosti dřevěných oken s velmi odolným povrchem. Jsou řešením pro náročný interiér.

Střecha a střešní okna jsou nejvíce zatěžovanými konstrukcemi na domě. Střešní okna v létě chrání před deštěm a slunečním zářením, v zimě zase před mrazem a sněhem, brání úniku tepla, odolávají vzdušné vlhkosti v interiéru. Tyto vysoké nároky lépe zvládají okna lepší konstrukce, vyšších výrobních řad. Vyplatí se venkovní stranu okna zateplit nad rovinou střechy zateplovací sadou THERMOS (30 mm extrudovaného polystyrenu), vyplatí se zvolit prémiové okno s teplou úpravou okenního křídla (širší okenní profi ly, více zapuštěný okraj skla do profi lu křídla).

Jistě, okno s lepšími parametry bude mít vyšší cenu, ale střešní okno je velmi namáhaným prvkem, určitě se vyplatí na něm nešetřit. Nejedná se o část stavby, kterou budete měnit za rok nebo dva, jedná se o investici na 20-30 let.

Již několik let jsou nejprodávanější řadou dřevěná prémiová střešní okna THERMICAL se zateplovací sadou THERMOS.

 

výběr střešních oken

DŘEVĚNÁ STŘEŠNÍ OKNA

THERMICAL

prémiové dřevěné okno s širšími okenními profily

EXCELLENT

prémiové dřevěné okno

BASIC

standardní dřevěné okno

Plastová okna

WARM PLASTIC

prémiové plastové okno s širšími okenními profily

Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email