Skip to content

Výběr střešního okna

Ovládání oken

Hlavní výběr

Jaké zvolit ovládání oken?

Horní ovládání versus spodní klika.

HORNÍ ZAVÍRÁNÍ

Horní dotlakové zavírání zaručuje pohodlné ovládání a uzavření okna ve 2 bodech. Zaví-rání je integrováno v unikátní liště, která za-jišťuje skryté umístění roletky. Krycí lišta je spojena s křídlem okna neviditelným spojem. Hliníkové ovládací madlo používáte pouze pro otevření okna, při zavírání jednoduše dotlačíte křídlo okna do rámu. Tento prin-cip ovládání chrání Vaše ruce před možným poraněním (při použití klasických klik nebo jiných systémů zavírání často klouby ruky při manipulaci se zavíráním naráží na profily okna). 

Střešní okna s  horním ovládáním jsou montována do ideální výšky od podlahy, která zaručuje výhled z okna jak vestoje, tak i vsedě (horní okraj okna do 2m).

horní klika střešního okna
ovládání střešních oken
SPODNÍ KLIKA

Do místností, kde bude v  dosahu pouze spodní část okna (např. při vyšší nadezdív-ce), je možné dodat střešní okna se spodní klikou (volitelně i  uzamykatelnou). U  oken s  horním zavíráním lze spodní kliku dodat a namontovat na okno i dodatečně.
Střešní okna se spodní klikou jsou mon-tována spodní hranou okenního rámu 130 – 180 cm od podlahy.

otevírání okna se spodní klikou
spodní klika u střešního okna
ovládání střešních oken
FIXACE KŘÍDLA / DĚTSKÁ POJISTKA

V  případě potřeby lze pootevřené dřevěné okno zafixovat fixační zástrčkou (slouží i  jako dětská pojistka). Pokud chcete okno zafixovat v  zavřené poloze, použijte uzamykatelnou spodní kliku.

uzamykatelné střešní okno
vo10

OKNO MIMO DOSAH

OVLÁDACÍ TYČKA

Bude-li okno osazeno tak, že se nedosáhne rukou ani na spodní okraj, lze pro ovládání použít teleskopickou ovládací tyčku. Tyčku lze prodloužit až na 2 m a s její pomocí ovládat zavírání okna (doplněk) umístěné až do výšky 4 m na úrovní podlahy.

OVLÁDÁNÍ STŘEŠNÍCH OKEN

Pro střešní okna s horním dotlakovým zavíráním se používá ovládací tyčka s háčkem. Pro střešní okna se spodní klikou dodáváme ovládací tyčku s kroužkem.

ovládací tyčka s háčkem
ovládací tyčka s kroužkem
ovládání oken
ovládání oken

OVLÁDÁNÍ DOPLŇKŮ

Ovládací tyčkou lze stahovat a vytahovat vnitřní roletky s postranními lištami (textilní i fóliové) a žaluzie s postranními lištami.

ovládací tyčka s háčkem
tyčka k otevírání žaluzií

ELEKTRICKÉ OVLÁDÁNÍ OKNA

Vysoko umístěná střešní okna lze otvírat a zavírat pomocí elektrického dálkového ovládání. Křídlo okna je možno otevřít do vzdálenosti cca 30 cm. Pohony jsou dodávány ve 2 variantách: 24V nebo 230V.

SKRYTÝ POHON

Při objednání střešního okna s elektrickým pohonem je okno dodáno se zabudovaným pohonem již z výroby. Pohon je umístěn skrytě v horní části okna, tzn. při zavřeném okně není vidět.

DODATEČNÁ MONTÁŽ

V  případě dodatečné montáže se používá pohon určený pro viditelnou montáž na spodní okraj okna. Na výběr je bílá nebo šedá varianta.

elektrická střešní okna
Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email